Domowy system bezpieczeństwa: Wskazówki dotyczące wyboru, instalacji i monitorowania

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób docenia wartość posiadania niezawodnego systemu bezpieczeństwa w swoim domu. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w wielkim mieście pełnym zgiełku, czy w spokojnej okolicy na przedmieściach, pragnienie ochrony siebie, swoich bliskich i majątku jest uniwersalne dla każdego z nas. Niewłaściwe zabezpieczenie mieszkania czy domu jednorodzinnego może prowadzić do licznych problemów, począwszy od włamań i kradzieży, a skończywszy na znacznie poważniejszych konsekwencjach. 

Czytaj dalej Domowy system bezpieczeństwa: Wskazówki dotyczące wyboru, instalacji i monitorowania

Bezpieczeństwo imprez masowych: jak zorganizować skuteczną ochronę na koncertach, festiwalach i innych wydarzeniach

Imprezy masowe, takie jak koncerty, wydarzenia sportowe i festiwale, przyciągają dziesiątki tysięcy osób z różnych miejsc i środowisk. Taka dynamika spotkań, łącząca się z intensywnym brzmieniem muzyki czy silnymi emocjami towarzyszącymi wydarzeniom, może stworzyć ekscytujące i pamiętne doświadczenia. Jednak w tłumie zbierają się również potencjalne zagrożenia, takie jak utrata kontroli, panika, niekontrolowane ruchy tłumu i zagrożenia zdrowotne. Dlatego też organizatorzy imprez masowych muszą zapewnić skuteczną ochronę, aby zagwarantować bezpieczeństwo wszystkich uczestników. W tym artykule omówimy najważniejsze elementy zapewnienia bezpieczeństwa podczas imprez masowych.

Czytaj dalej Bezpieczeństwo imprez masowych: jak zorganizować skuteczną ochronę na koncertach, festiwalach i innych wydarzeniach

Jak zabezpieczyć swój dom przed włamaniami: najlepsze praktyki i porady

Bezpieczeństwo domu jest jednym z najważniejszych aspektów naszego codziennego życia. W obliczu rosnącej liczby włamań i przestępstw, konieczne jest podjęcie odpowiednich środków, aby chronić domowników i nasze mienie przed zagrożeniem.
Istnieje wiele praktycznych sposobów, dzięki którym możemy zabezpieczyć nasze domy. W tym artykule przedstawimy najlepsze praktyki i porady dotyczące zabezpieczania domu przed włamaniami.

Czytaj dalej Jak zabezpieczyć swój dom przed włamaniami: najlepsze praktyki i porady

Służba Informacyjna- kto to jest?

Służba informacyjna. Gwoli ścisłości i dla przypomnienia.

Pojęcie „ochrona imprez masowych” jest o tyle mylące, iż w polskim ustawodawstwie nie ma mowy o podmiocie, który miałby te działanie sprawować, a jego nazwa, dumnie brzmiąca ochroniarz wynikałaby bezpośrednio z wyżej wymienionego terminu. Fakt ten czyni zatem ochroniarza w tym kontekście jedynie nazwą zwyczajową, potoczną, nie mająca odniesienia do ustanowionego w Polsce prawa.

Read More

26. Finał WOŚP. Zadbajmy o bezpieczeństwo

Jak co roku policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym dniu na ulicach wszystkich województw pojawi się większa liczba patroli. Jeśli będziemy świadkami sytuacji wymagającej interwencji policjantów alarmujmy dzwoniąc pod bezpłatne numery telefonów 997, 112. Oto kilka porad, które pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy, kwestujących dzieci a także będą prowadzić działania informacyjno-edukacyjne dla osób starszych.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
● Każdy z wolontariuszy będzie wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
● Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
● Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
● Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub strażą miejską/gminną (numer telefonu alarmowego 986).
Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.

Porady dla wolontariuszy
Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:
● centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
● głównych ciągach komunikacyjnych;
● miejscach dobrze oświetlonych;
● miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
● miejscach objętych monitoringiem kamer, itp.

Nie prowadźcie zbiórek w miejscach mało uczęszczanych, na źle oświetlonych ulicach, miejscach, które na Waszym osiedlu uznawane są za niebezpieczne.
Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej!!! Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe opiekę osób dorosłych.

Szczególnie ważne jest, abyście wracając do Waszego sztabu, po zakończeniu zbiórki pieniędzy, poruszali się w grupie, korzystajcie z pomocy Waszych znajomych, bliskich.

Jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do Policji (numer telefonu alarmowego 997 lub 112) lub straży miejskich/gminnych (numer telefonu alarmowego 986). Możecie im bezpośrednio zgłaszać swoje uwagi na temat Waszego bezpieczeństwa podczas prowadzenia zbiórki pieniędzy. Czasami możecie zostać zapytani przez policjantów/strażników o to, jak przebiega Wasza kwesta. Nie obawiajcie się ich, oni są Waszymi sprzymierzeńcami.

Wszystkim wolontariuszom życzymy pełnych puszek, życzliwości przechodniów i bezpiecznego powrotu do swoich sztabów WOŚP!

źródło teksu: www.rudaslaska.com.pl